Keep your people prepared - Chapter1
/ Keep your people prepared

Vector Synergy to firma consultingowa współpracująca z międzynarodowym biznesem w zakresie dostarczania oraz szkolenia specjalistów m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa. Od 10 lat jako bezpośredni partner współpracuje z NATO oraz instytucjami z obszaru obronności, a także z placówkami Unii Europejskiej. Vector Synergy szukał sprawdzonego partnera do launchu nowego produktu o nazwie CDeX, którym były wirtualne poligony, czyli symulacje placu boju do walki z cyberatakami, na których przyszli specjaliści z zakresu ochrony danych zdobywali realne doświadczenie. Wyróżnikiem oferty był prawdziwy trening dwóch teamów – Red Teamu i Blue Teamu, gdzie Redsi to atakujący systemy, a The Blues to szkolący się na cyberpoligonie klienci odpierający ataki na swojej infrastrukturze.

Odbiorcą produktu byli klienci z branży IT, więc największym wyzwaniem było stworzenie strategii komunikacji oraz idei kreatywnej, która trafi do wyjątkowego środowiska, z ultraspecyficznym językiem i własnym koderskim poczuciem humoru i sprawi, że produkt trafi do nich lub do ich pracowników.

Zaprosiliśmy Klienta na nasz własny poligon, na którym opracowaliśmy bariery i drivery, określiliśmy główne cele i drogi taktyczne do ich osiągnięcia. I tak powstała idea: Keep your people prepared. Przecież hakerzy nigdy nie śpią. Opracowaliśmy tonalność, zaprojektowaliśmy nowe logo oraz całą identyfikację wizualną, skupiając się na konfrontacyjnym i „gamingowym” potencjale produktu. Przygotowaliśmy strategię komunikacji, w której precyzyjnie określiliśmy touchpointy i można było przechodzić do ataku.