Z Dumą Wielkopolski - Chapter1

Duma ma moc. Poczucie dumy wypina pierś, prostuje plecy, głowy do góry podnosi, dodaje odwagi i uwalnia w mózgu serotoninę. Duma robi wszystko to, na co zasługują swą postawą Wielkopolanie, a z czego przez skromność i rzeczowość rezygnują lub czego zbyt ochoczo okazywać nie chcą. Kiedy więc nadarza się wyjątkowa okazja, by świętować jubileusz Lecha Poznań, Lech Pils zaprasza Wielkopolan do wspólnego świętowania z Dumą Wielkopolski. Nie może być lepszej okazji!

Świętowanie udaje się najlepiej, gdy jesteśmy razem: kibice, Lech Pils, Lech Poznań, piłkarze Kolejorza. Tylko że „najlepiej” dla każdego może oznaczać coś innego. Dlatego wspólnie wybraliśmy koncepcję, w której wszyscy spotkamy się pod wspólnym niebiesko-białym sztandarem – pod oficjalną Flagą Obchodów 100-lecia Kolejorza. Stworzyliśmy 6 wstępnych projektów flagi, które konsultowaliśmy z Klubem. W pierwszym etapie aktywacji poddaliśmy projekty pod głosowanie w plebiscycie na Facebooku, aby fani Kolejorza sami zdecydowali, który z projektów jest im najbliższy. Plebiscytowi towarzyszyła kampania w social mediach z wykorzystaniem video online.

 

Projekt wybrany – czas na produkcję. Wyprodukowaliśmy 7000 flag wraz z listami gratulacyjnymi, w których zachęcaliśmy fanów do wspólnego świętowania pod wspólnym sztandarem. Z początkiem lutego 2022 odpaliliśmy na Facebooku siedmiotygodniowy konkurs „Z Dumą Wielkopolski”. Start wsparliśmy kampanią wideo online, a fani ruszyli w szranki i konkury. Zadaniem fanów było odpowiadanie na pytania związane z Kolejorzem lub składanie życzeń na wyznaczony temat. Zakotłowało się solidnie i nim przeszliśmy do promocji konkursu, mieliśmy „rozdanych” blisko 2000 flag. Wtedy do działań dołączyli na swoim oficjalnym profilu FB Kibice, piłkarze w gifach na swoich kontach i profilu Lecha Poznań zrobili flagową „rozgrzewkę”, a Damian Wrzesińki – pięściarz i jednocześnie znany kibic tworzył własne materiały na FB i IG, w których pomagał fanom wygrywać flagi.

 

 

19 marca zbliżał się wielkimi krokami, ale dzięki Pilsowi wszyscy chętni byli już gotowi, by dumnie podnieść niebiesko-białą flagę i wspólnie zaśpiewać: „Lechu, Lechu, Lechu, ukochany Klubie nasz”! Duma!

3 699 126

wyświetleń postów konkursowych

941 560

wyświetleń konkursu na Event Ad

535 930

zasięg posta finałowego